Lipodermologia

Lipodermologia

Lipodermologia to masaż próżniowy. Jest to nieinwazyjna, ale bardzo skuteczna metoda, za pomocą której można uzyskać szybkie rezultaty w modelowaniu sylwetki i poprawianiu kondycji skóry. Bardzo duże znaczenie ma fakt, iż masaż próżniowy wpływa na polepszenie krążenia krwi i limfy, co z kolei pozwala na pozbycie się z ciała toksyn. Masaż próżniowy doskonale wspomaga działanie detoksykujące zabiegów, a zarazem korzystnie wpływa na stan skóry – m.in. poprzez zwiększenie ukrwienia i dotlenienie.

Masaż stabilnym podciśnieniem zgodnym z kierunkiem przepływu limfy, doprowadza do drenażu. Zabieg przyspiesza przemianę materii, detoksykację i likwidację zastojów limfatycznych. Odblokowany i oczyszczony organizm zwiększa swoją zdolność do spalania zbędnych kilogramów.

Najczęstszą przyczyną powstawania cellulitu jest mała aktywność mięśni nóg z jednoczesnym osłabieniem ścianek żył i nieprawidłowym funkcjonowaniem tkanki łącznej. Zaburzony przepływ krwi doprowadza do zastojów żylnych, a także niesie ryzyko tworzenia się żylaków i zakrzepów. Zatrzymują się procesy odżywiania komórek i usuwania z organizmu produktów przemiany materii. Podczas masażu przyspieszamy cyrkulację, która usprawnia redukcję złogów cellulitu i usunięcie produktów przemiany materii. Po seriach widoczny jest efekt wygładzenia i dobrego napięcia. Poprzez stymulację układu żylnego, zabieg wspomaga unaczynienie.

Efekty zabiegu:

Up