LIPODERMOLOGIA

Czym jest lipodermologia?

Lipodermologia to masaż próżniowy wykonywany urządzeniem ze specjalną głowicą. Jest to nieinwazyjna, ale bardzo skuteczna metoda, za pomocą której można uzyskać szybkie rezultaty w modelowaniu sylwetki i poprawianiu kondycji skóry. Bardzo duże znaczenie ma fakt, iż masaż próżniowy wpływa na polepszenie krążenia krwi i limfy, co z kolei pozwala na pozbycie się z ciała toksyn. Lipodermologia doskonale wspomaga działanie detoksykujące zabiegów, a zarazem korzystnie wpływa na stan skóry – m.in. poprzez zwiększenie ukrwienia i dotlenienie.

Lipodermologia a cellulit

Najczęstszą przyczyną powstawania cellulitu jest mała aktywność mięśni nóg z jednoczesnym osłabieniem ścianek żył i nieprawidłowym funkcjonowaniem tkanki łącznej. Zaburzony przepływ krwi doprowadza do zastojów żylnych, a także niesie ryzyko tworzenia się żylaków i zakrzepów. Zatrzymują się procesy odżywiania komórek i usuwania z organizmu produktów przemiany materii.

Podczas masażu przyspieszamy cyrkulację, która usprawnia redukcję złogów cellulitu i usunięcie metabolitów. Po serii zabiegów widoczny jest efekt wygładzenia i dobrego napięcia skóry. Poprzez stymulację układu żylnego, zabieg wspomaga krążenie krwi, a tym samym wspomaga lepsze odżywienie i dotlenienie komórek.

Jak działa lipodermologia?

Zabieg  wykorzystuje ciśnienie ujemne skutecznie rozbijając i rozmasowując twarde złogi cellulitu oraz:

Czy zabieg lipodermologii jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest specjalnymi masażerami, które posiadają system kulek rozmasowujących zassany fałd skóry, co przyczynia się do lepszej efektywności lipodermologii, a tym samym czyni zabieg przyjemnym i relaksującym.

Jaka jest różnica między lipodermologią, a innymi zabiegami redukcji tkanki tłuszczowej?

Masaż stabilnym podciśnieniem zgodnym z kierunkiem przepływu limfy, doprowadza do drenażu. Zabieg przyspiesza przemianę materii, detoksykację i likwidację zastojów limfatycznych. Odblokowany i oczyszczony organizm zwiększa swoją zdolność do spalania zbędnych kilogramów.

Zabieg często znajduje zastosowanie jako element terapii łączonych na ciało oraz po zabiegu kriolipolizy, wspomagając jej działanie.

Jak się przygotować do zabiegu lipodermologii?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Jak postępować po zabiegu?

Przez kilka dni po zabiegu zalecane jest picie 2l wody dziennie, aby wspomóc drenaż i usuwanie toksyn z organizmu.

Wskazania do zabiegu lipodermologii:
Przeciwwskazania do lipodermologii:

Efekty zabiegu:

Up