fbpx

ZABIEG NA PRZEBARWIENIA

AGE SPOT to innowacyjny zabieg likwidujący plamy i przebarwienia hiperpigmentacyjne. Składa się z trzech faz działając równocześnie na melanogenezę, jak i przyspieszając wymianę komórkową. Rezultat to stopniowe rozjaśnienie i zmniejszenie przebarwień w zależności od typu hiperpigmentacji. Już od pierwszych zabiegów plamy hiperpigmentacyjne stają się mniej widoczne, a ich rozmiar wyraźnie zredukowany. Stopniowa poprawa przyczynia się do ujednolicenia kolorytu skóry

Substancje aktywne:


RETINAL (cyklodekstryna): Stymuluje wymianę komórkową; blokuje tyrozynę (czynnik konwersji z DOPA do DOPACHINONU); uczestniczy w przekształcaniu melanosomów w keratynocyty. Wspomaga rozdzielenie i dyspersję granulek melaniny w keratynocytach; wspomaga degradację melaniny poprzez stymulację podrażniającą enzymy lizosomalne, które ułatwiają proces złuszczania. AZELOGLICYNA: Posiada bezpośrednie działanie antyproliferacyjne / cytotoksyczne na nieprawidłowych melanocytach; hamuje utlenianie tyrozyny; posiada działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.

KWAS FITOWY: Posiada działanie antyoksydacyjne; redukuje peroksydację lipidów; posiada właściwości chelatujące dzięki swoim zdolnością do usuwania metali ciężkich. Hamuje melanogenezę dzięki zdolności wiązania się z “miedzią” i sprawiania że jest ona niedostępna dla tyrozynazy.

ARBUTYNA: Posiada działanie antyoksydacyjne; blokuje enzym tyrozynazy; hamuje polimeryzację 5,6 hydroksyindolu (DHICA-polimerazy); posiada działanie rozjaśniające; przekształca melaninę wyprodukowaną poprzez melanocyty w pigmenty bez zabarwienia. Pozwala to na rozjaśnienie występujących przebarwień aż do momentu ich całkowitego zniknięcia.

KWAS SALICYLOWY: Posiada działanie keratolityczne (ułatwia usuwanie powierzchniowe komórek z przebarwieniami) pomaga w głębszej penetracji substancji aktywnych o działaniu rozjaśniającym, wyrównuje koloryt karnacji.

REZORCYNOL: Substancja o podwyższonej zdolności hamującej działanie tyrozynazy, a w konsekwencji blokująca nadprodukcję melaniny.

ALLANTOINA: Nazwana jako “cell- proliferant “ ponieważ nadzoruje tworzenie się tkanki nabłonkowej; posiada właściwości keratoplastyczne, emoliencyjne, łagodzące, antyoksydacyjne.

MOCZNIK: Wysokie stężenie tej substancji nadaje jej właściwości keratolityczne, ponieważ ułatwia oddzielenie martwych komórek z powierzchni a w konsekwencji ułatwia regenerację skóry, pozostawiając ją gładką i miękką. Wspomaga regenerację skóry i przywracanie funkcji “bariery” skórnej. Ułatwia penetrację substancji aktywnych do warstw podskórnych.

Zalety

Wskazania

Przeciwskazania

PIELĘGNACJA DOMOWA

Pielęgnacja w domu ma zasadnicze znaczenie, ponieważ współdziała i optymalizuje efekty zabiegu profesjonalnego w gabinecie kosmetycznym.

Up