PLAZMA

PLAZMA ARGONOWA

Technologia plazmy argonowej od wielu lat wykorzystywana jest z dużymi sukcesami w medycynie.

Stanowi alternatywę dla mikrochirurgii.

Wykorzystuje ona zjawisko dobrego przewodzenia prądu wysokiej częstotliwości przez zjonizowany gaz – argon. Gaz pod wpływem prądu ulega jonizacji i tworzy obłok plazmy, w którym powstają łuki elektryczne.

Plazma argonowa to innowacyjne rozwiązanie służące do odmładzania, redukcji nadmiaru skóry i usuwania łagodnych zmian skórnych. Umożliwia redukcję ryzyka pozostawiania blizn czy uszkodzenia tkanek otaczających.

ZASTOSOWANIE W KOSMETOLOGII

Zabiegi z zastosowaniem plazmy stanowią alternatywę dla laserowego usuwania zmian.

NIECHIRURGICZNA BLEFAROPLASTYKA POWIEK

Zabieg plazmowy  stanowi doskonałą alternatywę w leczeniu schorzeń, które dotąd poddawane były zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej np. korekcja opadających powiek.

Pozwala na poprawę estetyki oraz zwiększenie komfortu w zakresie widzenia. Zastosowanie plazmy sprawia, że plastyka górnej powieki staje się bezinwazyjnym i szybkim zabiegiem, który nie wymaga udziału chirurga!

Plazma działa tylko punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, nie oddziaływuje na otaczające tkanki oraz nie narusza głębszych warstw skóry. Efekty zabiegu są widoczne od razu. Pod wspływem wysokiej temperatury plazmy w miejscu poddanym działaniu tworzą się brązowe strupki. Odpadają one same i trwa to około 1-3 tygodni.

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH NA TWARZY I CIELE

Zabieg polega na podgrzewaniu zmiany plazmą, co powoduje jej odparowanie. Jednocześnie zamknięte zostają naczynia limfatyczne i krwionośne, dzięki czemu cały zabieg jest bezkrwawy. Ponieważ wiązka plazmy jest bardzo precyzyjna, nie dochodzi do uszkodzenia skóry wokół włókniaka lub innej zmiany. Podczas gojenia pojawia się jedynie mała ranka, która znika po 1-3 tygodniach, nie pozostawiając po sobie żadnych blizn. Zabieg może być wykonywany po znieczuleniu miejscowym lub bez. Podczas zabiegu  odczuwamy ciepło i lekkie pieczenie.

USUWANIE NADMIARU SKÓRY NA TWARZY, POWIEKACH, CIELE, REDUKCJA ZMARSZCZEK
(np. zmarszczki palacza, zmarszczki pionowe uszu, dolna powieka, fałd nosowo – wargowy, zmarszczki na szyi)

Zabiegi z wykorzystaniem plazmy argonowej przebiegają w bezpieczny oraz kontrolowany sposób, dzięki nim możliwe jest pozbycie się nadmiaru wiotkiej skóry. Podczas ich przeprowadzania dochodzi do silnego obkurczenia starych, rozciągniętych włókien kolagenowych, stymulowana jest również produkcja nowego kolagenu.

Dzięki wywieraniu oddziaływania na włókna kolagenowe dochodzi do intensywnego pobudzenia funkcji fibroblastów i wzmożonej produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co umożliwia szybką regenerację tkanki. Dzięki temu pozostaje zachowany wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu, a czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum.

W efekcie uzyskujemy efekt zwiększenia napięcia skóry oraz poprawy jędrności.

Przeciwwskazania:

Up