Manualne oczyszczanie twarzy to popularny zabieg dla cer mieszanych, łojotokowych, z trądzikiem młodzieńczym czy łojotokowym zapaleniem skóry.

Jego celem jest przede wszystkim usunięcie zamkniętych i otwartych zaskórników. Obie te formy powstają z substancji tłustych (sebum), fragmentów zrogowaciałego naskórka oraz zanieczyszczeń, które uwięzione zostają pod powierzchnią naskórka. Skóra po zabiegu wygląda świeżo, a często dzięki temu młodziej. Oczyszczone pory nie są rozpychane przez gromadzące się w nich zanieczyszczenia, więc nie ulegają dalszemu rozszerzaniu.
Wskazania:
- osłabione i grawitujące mięśnie
- zwiotczenia skóry
- szara i ziemista cera
- utrata jędrności
- opuchlizna twarzy i okolic oczu
- zmarszczki
- sztywność karku
- napięcia mięśniowe np. w przypadku bruksizmu
Efekty zabiegu:
- Aliminacja zastojów w gruczołach łojotokowych, które są siedliskiem bakterii
- Stabilizacja nadprodukcji sebum
- Zwężenie porów, regeneracja naskórka,
- Likiwidacja błyszczenia skóry
Kiedy oczyszczać?
- Gdy pojawią się zaskórniki. Są one podstawową oznaką zanieczyszczenia cery. Łatwo ulegają one nadkażeniom przez bakterie, powodując powstawanie wykwitów.
- Gdy nastąpi zmniejszenie lub brak chłonności skóry. Po zabiegu oczyszczania skóra staje się chłonna jak gąbka. Cera uwolniona od zanieczyszczeń łatwiej absorbuje wilgoć, witaminy i składniki odżywcze.
- Gdy pojawi się nadmierne błyszczenie skóry twarzy. Oczyszczanie likwiduje błyszczenie skóry, zwęża pory, zmniejsza problemy tłustej cery związane z wydzielaniem sebum, uwalnia skórę od wywołujących podrażnienia bakterii.