ZABIEGI OCZYSZCZAJĄCE

ZABIEGI OCZYSZCZAJĄCE W SALON ODNOWY HEAVEN:

OCZYSZCZANIE MANUALNE

Manualne oczyszczanie twarzy to popularny zabieg dla cer mieszanych, łojotokowych, z trądzikiem młodzieńczym czy łojotokowym zapaleniem skóry.

Jego celem jest przede wszystkim usunięcie zamkniętych i otwartych zaskórników. Obie te formy powstają z substancji tłustych (sebum), fragmentów zrogowaciałego naskórka oraz zanieczyszczeń, które uwięzione zostają pod powierzchnią naskórka. Skóra po zabiegu wygląda świeżo, a często dzięki temu młodziej. Oczyszczone pory nie są rozpychane przez gromadzące się w nich zanieczyszczenia, więc nie ulegają dalszemu rozszerzaniu.

Wskazania:

Efekty zabiegu:

Kiedy oczyszczać?

Pamiętajmy, że oczyszczanie manualne powinno być tylko jednym z elementów terapii narmalizującej skórę. To swoiste "porządki" przed działaniami zorientowanymi na trwałą eliminację zaburzeń.

OCZYSZCZANIE WODOROWE

Oczyszczanie wodorowe skóry polega na kierowaniu na okolice twarzy strugi wody wzbogaconej o aktywny wodór, która pod ciśnieniem głęboko oczyszcza pory i skórę.

Taki sam efekt możemy uzyskać przy pomocy lini kosmetycznej H+ Active Booster. Podczas zabiegu w wyniku reakcji chemicznej między składnikami aktywnymi maski i boostera w skórze zachodzi efekt Bohra, w wyniku którego wzrasta ilość jonów  wodorowych H+ , które wiążą wolne rodniki. Skóra po zabiegu jest wyrażnie oczyszczona, dotleniona i rozjaśniona. Martwy naskórek zostaje usunięty podczas peelingu kawitacyjnego, pomaga również oczyścić zablokowane ujścia gruczołów łojowych i usunąć nieestetyczne zaskórniki.

Aby uspokoić i załagodzić skórę po zabiegu, wykonywane są ultradźwieki, które pomagają dostarczyć odpowiednio dobrane serum w głębsze warstwy skóry oraz pobudzić produkcje kolagenu i elastyny.

Efekty zabiegu:

 • Oczyszczenie skóry
 • Odblokowanie ujść gruczołów łojowych
 • Usunięcie zaskórników
 • Złuszczenie martwego naskórka
 • Zmniejszenie produkcji sebum
 • Zwężenie porów
 • Likwidacja błyszczenia skóry
 • Rozświetlenie i nawilżenie skóry
 • Poprawa jędrności
 • Odbudowa płaszcza hydro-lipidowego

Wskazania:

 • Szara ziemista cera
 • Zanieczyszczona Skóra
 • Zatkane ujścia gruczołów łojowych
 • Nadprodukcja sebum
 • Skóra trądzikowa
 • Brak jędrności

Kiedy wykonać zabieg ?

 • Kiedy pojawią się zaskórniki, świadczą one o zanieczyszczeniu skó Łatwo przekształcają się w stany ropne.
 • Kiedy następi zmniejszenie absorbcji skóry, podczas zabiegu usuwamy martwy nakórek, który blokuje wchłanianie się kosmetykó
 • Kiedy pojawi się nadmierne wydzielanie sebum, skóra bardziej się świeci, makijaż wygląda nieestetycznie.
 • Kiedy nasza skóra jest szara, matowa i szorstka.

EKSFOLIACJA (ZŁUSZCZANIE) KWASAMI

Złuszczanie kwasami (eksfoliacja) to jeden z najpopularniejszych zabiegów pozwalający dogłębnie oczyścić i odżywić skórę, stymulując proces odnowy komórkowej oraz mikrokrążenie.

Złuszczenie odbywa się poprzez nałożenie na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu, która złuszcza martwą warstę naskórka, a wraz z tym likiwduje zanieczyszczenia obecne w zewnętrzych warstwach skóry.

Zalety:

Peelingi złożone natinuel – SOS dla twojej skóry

Linia Natinuel, stworzona z myślą o pielęgnacji i zdrowiu skóry, opiera się na najnowszych badaniach i innowacjach w dziedzinie dermatologii oraz na ugruntowanym doświadczeniu w branży kosmetyki estetycznej, zdobytym przez starannie dobrany, nowatorski zespół naukowy

Natinuel powstaje jako skuteczna i ukierunkowana odpowiedź na potrzeby współczesnej kobiety, która w nowoczesny sposób dąży do tego, aby być i czuć się piękną

Współczesny Peeling uległ licznym modyfikacjom, zasadniczo zmieniła się formuła stosowanych preparatów. W konsekwencji tych przeobrażeń peeling stał się podstawowym instrumentem wykorzystywanym w profesjonalnej kosmetyce do efektywnej poprawy najważniejszych parametrów estetycznych skóry

W zależności od siły i głębokości działania peelingi Natinuel możemy podzielić na:

 • powierzchniowy – poprawia wymianę komórkową warstwy rogowej naskórka
 • średnio głęboki – przyspiesza eksfoliację, delikatnie stymuluje skórę w głęboki – następuje delikatna epidermoliza, odpowiednio stymuluje skórę właściwą
 • głęboki – następuje delikatna epidermoliza, odpowiednio stymuluje skórę właściwą

Podczas pierwszej aplikacji tego typu dermokosmetyków klientka może odczuwać:

 • delikatne mrowienie i szczypanie
 • może wystąpić zaczerwienienie niektórych partii twarzy
 • w niektórych przypadkach mogą wystąpić drobne zmiany trądzikowe, co wskazuje na samoczynne oczyszczanie się skóry

W każdym z tych przypadków są to reakcje normalne. Przez pierwsze 5 dni po zabiegu peelingu złożonego, niezależnie od rodzaju skóry należy stosować tylko i wyłącznie krem nawilżający i ochronny

SKÓRA WRAŻLIWA

Dla skóry wrażliwej proponujemy kompleksowy zabieg nawilżająco-regenerujący z PHAs. Wskazaniem do zabiegu jest skóra sucha, wrażliwa, pozbawiona blasku i napięcia, taka która wymaga nawilżenia i regeneracji. Zabieg nie tylko przeciwdziała tym objawom, ale również wzmacnia mechanizmy obronne i ochronne skóry.

Zabieg można wykonać jednorazowo lub w serii co 7-14dni.

SKÓRA NORMALNA

Skóra normalna z pierwszymi objawami starzenia, pozbawiona żywotności, blasku i wymagająca regeneracji powinna być poddana zabiegowi na bazie peelingu AHAs-BHAs-AKAs.

Efektem takiej kuracji jest nawilżenie i regeneracja skóry, jej wygładzenie, poprawa napięcia oraz zdrowy i promienisty wygląd.

Zabieg można wykonać jednorazowo lub w serii co 14dni.

SKÓRA DOJRZAŁA

Skóra dojrzała, starzejąca się, uszkodzona niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, sucha, szorstka, pozbawiona blasku oraz z płytkimi i głębokimi zmarszczkami, również zyska, poddana zabiegowi na bazie peelingu AHAs-BHAs-AKAs.

Zabieg zredukuje drobne linie zmarszczek, spłyca zmarszczki głębokie, wygładza, rozświetla oraz poprawia napięcie i elastyczność skóry.

Zabieg można wykonać jednorazowo lub w serii co 14dni.

SKÓRA TRĄDZIKOWA

Zabieg oparty na złozonych kwasach AHAs – BHAs to doskonała kuracja skóry trądzikowej z nadczynnością gruczołów łojowych. Zawarte substancje aktywne umożliwiają działanie na różnych poziomach. Pozwalają na stworzenie optymalnych warunków higienicznych i funkcjonalnych potrzebnych do szybkiej normalizacji skóry. Synergiczne działanie tych substancji eliminuje hiperkeratynizację ujść gruczołów łojowych oraz reguluje procesy eksfoliacji. Zabieg działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie oraz hamuje enzym 5- alfa reduktazy, który odpowiedzialny jest za nadmierne wytwarzanie sebum.

Zabieg ten polecamy szczególnie w serii od 4 do 8 zabiegów.
Zabieg można wykonać jednorazowo lub w serii co 14dni.

EFEKTY:

Up